NajnowszeZdrowie i uroda

4 skuteczne metody na kobiecy wąsik

4 skuteczne metody na kobiecy wąsik 1
4.48Kodsłon

Dość wstydliwy element kobiecej urody. Młode kobiety z tym walczą, a starsze…? Często zostawiają tak jak jest. Jeśli należysz do tego grona kobiet, które chcą się pozbyć przebrzydłego wąsika, to czytaj dalej. 

Co to jest kobiecy wąsik?

Czyli ciemne włoski nad górną wargą. Co stanowi problem wielu kobiet. Często wprowadzając w kompleksy.  Powoduje, iż płeć piękna czuje się mniej kobieco.

Owłosienie w tym miejscu jest czymś zupełnie naturalnym, jednak problem pojawia się w momencie, gdy włoski zaczynają być ciemne i grube. Częstą przyczyną są zaburzenia hormonalne.

Gdy wzrasta ilość męskich hormonów (androgenów), owłosienie staje się bujniejsze i ciemniejsze. Do takich zaburzeń dochodzi np. w okresie dojrzewania, menopauzy lub w czasie przyjmowania jakichś leków.

Jak zatem pozbyć się uciążliwego wąsika? Użyć wosku, pincety, golarki czy gotowego produktu specjalistycznego? Po który ze sposobów depilacji sięgnąć?

Jak pozbyć się uciążliwego wąsika?

1.Wosk na zimno

Wosk w tej postaci ma formę plastrów, które należ rozgrzać dłońmi. Przykleja się je zgodnie z kierunkiem wzrostu owłosienia i odrywa energicznym ruchem w stronę przeciwną.

Efekt będzie się utrzymywał przez około trzy tygodnie. Ta metoda depilacji może podrażniać skórę, zatem warto stosować ją przed snem.

2. Pinceta

Wyrwać nią można pojedyncze, szczególnie widoczne włoski. Dobrze sprawdza się, gdy owłosienie nie jest zbyt bujne. Dla osób nieprzyzwyczajonych do używania pincety może to być metoda bolesna. Depilacja jest dokładna i nie podrażnia skóry.

3.Kremy do depilacji i rozjaśnianie

Kremy rozpuszczają keratynę włosa i nie naruszają cebulki, przez co zabieg jest krótkotrwały. Metoda ta może wywołać podrażnienia. Ważne jest, aby wybierać te kremy, które przeznaczone są bezpośrednio do depilacji twarzy.

Gdy włoski są krótkie i nie za grube, warto sięgnąć po preparaty do rozjaśniania. Nie usuną one włosów, ale sprawią, że będą mniej widoczne.

4. Zabiegi u kosmetyczki

Kiedy chce się osiągnąć trwalszy efekt i nie wykonywać depilacji samemu, warto udać się do salonu kosmetycznego. Kosmetyczka także stosuje wosk, jednak na ciepło.

Rozgrzany nakłada nad górną wargę i odrywa w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosa. Ta metoda jest szybka i dość skuteczna.

Kolejnym zabiegiem usunięcia wąsiku jest depilacja laserowa. Jest bezbolesna i długotrwała, jednak droga. Zabieg należy powtarzać, aby utrzymać efekt. Laser niszczy mieszki włosowe, przez co nie odrastają.

Innym zabiegiem, który niszczy mieszki włosów jest elektroliza. Kosmetyczka cienką igłą wbija się w każdy włosek, niszczy i powoduje jego osłabienie. Jest to metoda czasochłonna, ale skuteczna.

NIE dla golarki

Najważniejsze jest, by nie sięgać po maszynkę do golenia. Po takim zabiegu włosy będą odrastać grubsze, ciemniejsze i będzie ich więcej. Wtedy z wąsika może się zrobić wąs. Gruby męski włos 🙂 

A Ty jak pozbywasz się swojego wąsika? Może masz jakieś INNE specyficzne sposoby? Podziel się, bo może to pomóc naszym czytelniczkom. 

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.