NajnowszeRelacjeZwiązki

Rutyna w związku. Jak urozmaicić wspólne spędzanie czasu z partnerem?

Rutyna w związku. Jak urozmaicić wspólne spędzanie czasu z partnerem? 1
Cheerful couple having fun on summer vacation
39.1Kodsłon

Niestety tak to już jest, że do życia nawet najbardziej rozrywkowej pary może wkraść się rutyna. I nie chodzi tu tylko o sprawy łóżkowe, ale po prostu o wspólne spędzanie wolnego czasu.

Jeżeli wracamy do domu po pracy, wymieniamy między sobą zdawkowe odpowiedzi na pytanie „co u ciebie?”, a później każde siada przed swoim komputerem i tak aż do nocy – to znak, że rutyna jest na dosyć zaawansowanym poziomie.

Zamiast coraz bardziej się w niej pogrążać powinniśmy zacząć starać się angażować we wspólne spędzanie czasu. Ale w jaki sposób „rozkręcić” zabawę, która już dawno stała się nudna dla jej uczestników?

1.Przede wszystkim rozmowa

Może to banalne, ale nie ruszymy z miejsca, gdy nie zaczniemy znowu ze sobą rozmawiać.

Na początku wystarczy trochę bardziej zainteresować się pracą partnera, jego hobby, marzeniami czy zdaniem na różne tematy, by wreszcie znaleźć coś, co nas łączy.

Dzięki temu możemy poznać ukochanego na nowo i zobaczyć czy zmieniło się jego poczucie humoru lub poglądy. Prawda jest taka, że wszystko zaczyna się od prostej rozmowy i przechodzi na inne sfery wspólnego życia.

Nie oczekujmy, że partner będzie chciał wybrać się z nami do SPA lub na spacer, gdzie będziemy zupełnie sami, kiedy nawet w domu nie ma z nami o czym rozmawiać i wybiera towarzystwo sprzętów elektronicznych.

Warto przypomnieć sobie, co na początku ujęło nas w partnerze, i odwrotnie, czym my go ujęłyśmy. Szybko okaże się, że wcale nie zmieniliśmy się aż tak bardzo, ale upływ czasu i różne obowiązki spowodowały, że trochę zatraciliśmy się w tym codziennym życiu..

2.Dom też jest wspólny

Nikt nie powiedział, że jeśli chodzi o wspólne spędzanie czasu to musi ono odbywać się poza domem.

To, że w nim spotykamy się po pracy, śpimy, jemy, a później każdy zajmuje się swoimi sprawami nie oznacza, że nie ma już w nim miejsca na inne wspólne czynności.

Zamiast narzekać, że nigdy nie możemy wybrać filmu, który interesowałby zarówno nas jak i partnera, może warto organizować w weekendy maratony, w których znajdą się różne gatunki filmowe.

Gotowanie również nie musi być tylko codziennym obowiązkiem, ale zabawą i nauką, do której możemy zaprosić naszego mężczyznę.

Gra na konsoli, układanie puzzli, gry planszowe – to zabawy dobre nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych, którzy mogą się rozerwać, spędzając przy tym bardzo miło wspólny czas.

3.Wyjść spoza czterech ścian

Prawda jest taka, że żyjąc w schemacie dom-praca, praca-dom po jakimś czasie możemy być nim znużeni.

Dlatego najlepiej jest wyrównać ilość czasu spędzanego w domu i poza nim, aby żadna ze stref nie została zaniedbana. Każda normalna para do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje czasem poprzebywać w innym otoczeniu niż domowym.

Warto zatem wybrać się wspólnie na kilkudniowy wyjazd, do kina, na mecz, basen, ściankę wspinaczkową, wystawę malarską, spacer po starym mieście, wycieczkę rowerową czy na kolację do restauracji.

Bardzo ważne jest, aby na stałe wprowadzić do partnerskiego życia wspólne spędzanie czasu poza domem, gdyż może to wpłynąć bardzo pozytywnie na związek.

W naszych oczach obraz mężczyzny może zmieniać w zależności od miejsca i sytuacji, w której go widzimy.

W domu możemy mieć czasem dosyć tego leniwego bałaganiarza, który jednak poza nim potrafi okazać się atrakcyjnym gentlemanem.

4.Życie towarzyskie

Wspólne spędzanie czasu nie zawsze musi odbywać się tylko we dwoje. Nie bójmy się czasem zaprosić do niego naszych przyjaciół, znajomych czy rodziny.

Luźna atmosfera, kilka drinków, żarty, dobra zabawa i śmiech – może dać inny efekt w otoczeniu innych ludzi niż sam na sam.

Możemy poznać partnera od nieznanej nam dotąd strony, zobaczyć jak się zachowuje w towarzystwie, poznać jego słabe i mocne strony.

Prawdą jest to, że niejednokrotnie podczas spotkań towarzyskich jesteśmy w stanie zauważyć pewne zalety, których dotąd nie widziałyśmy.

Choć ciężko jest nam się do tego przyznać, często porównujemy naszego partnera z innymi znanymi nam mężczyznami. Może wtedy zaimponuje nam np. tym, że nie nie wstydzi się okazać nam czułości w towarzystwie lub zawsze broni naszego zdania.

Takie z pozoru małe rzeczy bardzo wpływają na poprawę jakości związku. Ale uczestniczenie w życiu towarzyskim pozwala nam przede wszystkim zbierać wspomnienia, o których będziemy pamiętać jeszcze przez długi czas.

5.Nie bójmy się niespodzianek

Nie zawsze trzeba czekać na to, aż wreszcie znajdzie się chwila wolnego czasu, aby spędzić go wspólnie z naszym mężczyzną.

W praktyce zazwyczaj bywa tak, że akurat są „ważniejsze” sprawy i rozrywka może poczekać.

Gdy jesteśmy już z partnerem jakiś czas i wiemy, że czasami zbyt sceptycznie podchodzi do wielu spraw, dobrym pretekstem do spędzenia wspólnego czasu będzie zorganizowanie jakiejś niespodzianki.

Być może zawsze marzył o pójściu na koncert U2, skoku na bungee, jeździe gokartem, quadem albo Ferrari.

Będzie to niepowtarzalna rozrywka dla nas dwojga, a kto wie, może partner odwdzięczy się nam romantyczną kolacją, wycieczką za miasto lub kursem tańca towarzyskiego.

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.