LeczenieNajnowszeZdrowie i uroda

Porady dla astmatyków

Porady dla astmatyków 1
2.92Kodsłon

 

W tym artykule dowiesz się :

Co może spowodować atak astmy?

Jak walczyć z dusznością?

Astma a stan zapalny

Jak chronić się przed astmą?

 

Ataki astmy mogą mieć różne nasilenie, jednak w każdym ich przypadku ważne staje się podjęcie odpowiednich kroków i fachowego leczenia. Astma jest niestety częstym i poważnym problemem, a ignorowana – może stać się przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem.

Co może spowodować atak astmy?

Atak astmy może zostać wywołany przez wiele czynników. Najczęściej jego przyczyną jest kontakt z drażniącymi substancjami: dymem, zbyt zimnym lub zbyt suchym powietrzem, kurzem lub zarodkami pleśni znajdującymi się w powietrzu. Wiadomo jednak, że czasem za taki atak odpowiedzialne są hormony lub silny stres. Nie brak też pacjentów, w których przypadku określenie przyczyny ataku jest wręcz niemożliwe. Atak astmy sprawia, że chory ma poważne problemy z oddychaniem, dokucza mu silny kaszel, a dodatkowo pojawia się nieprzyjemny ucisk w klatce piersiowej. W czasie takiego ataku zaczyna się kolejny problem, związany z substancjami uwalnianymi w trakcie skurczów. W wielu przypadkach ich pojawienie się prowadzi do rozwoju stanu zapalnego, który staje się przyczyną dalszych kłopotów.

Jak walczyć z dusznością?

Duszność oraz problemy z oddychaniem to kolejne zmory astmatyków. Jak ograniczyć dolegliwości związane z nimi?

Przede wszystkim należy pamiętać, że w czasie ataku astmy nie można ulegać panice. Spokój jest najważniejszy, a wpadanie w histerię nie tylko nie pomoże, ale może pogorszyć sytuację. Tym, którzy czują nadchodzący atak i w porę potrafią wyczuć zagrożenie, zaleca się wypicie albo kawy, albo coli. Znajdująca się w nich kofeina może okazać się pomocna przede wszystkim jako środek na rozszerzenie dróg oddechowych.
Astma może być również zwalczana w bardziej naturalny sposób. Dobrze sprawdza się tu wyciąg z miłorzębu japońskiego oraz magnez, który na drogi oddechowe może wpływać tak samo, jak wspomniana już kofeina.

Astma a stan zapalny

Jak już wspomniano jednym ze skutków ataków astmy może stać się stan zapalny. Z tym powszechnie występującym zjawiskiem można skutecznie walczyć m. in. dzięki kwasom tłuszczowym omega-3. Tuńczyk, łosoś i inne ryby morskie są ich najlepszym źródłem. Nie brak też kapsułek, które można stosować jako suplementy diety. W przypadku stanów zapalnych pomocy jest również olej z wiesiołka dwuletniego oraz popularna przyprawa, znana ze swych leczniczych właściwości – kurkuma. Jej silne działanie przeciwzapalne znane jest od tysięcy lat, a potwierdziły je współczesne badania. Jednym z zalecanych sposobów przyjmowania kurkumy jest sporządzanie koktajlu ze szklanki mleka i łyżeczki tej przyprawy.

Jak chronić się przed astmą?

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić do astmy. By uchronić się przed tą chorobą warto prowadzić zdrowy tryb życia oraz unikać zagrożeń. Jednym z nich jest dym papierosowy. Ważna jest również dieta, gdyż czasami za atak astmy odpowiada nadmiar kwasów żołądkowych.

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.