Dziecko

Jak kreatywnie spędzać czasz dzieckiem?

zabawa z dzieckiem
9.15Kodsłon

Czas spędzony z dzieckiem w domu to wielka frajda, ale i wielkie wyzwanie. Rodzice, którzy nie chcą, by ich dziecko spędzało całe dnie przed telewizorem lub komputerem muszą dzieciom zaproponować coś ciekawego. Jakie zabawy polecić dziecku, by odeszło od komputera?

Eksperymenty są ciekawe

Jednym z ciekawszych eksperymentów, które można przeprowadzić w domu jest „wędrująca woda”. Do zabawy wystarczy kilka szklanek, lignina oraz kilka barwników spożywczych. Do każdej ze szklanek nalewamy wodę w innym kolorze, a szklanki łączymy paskami ligniny. Co się stanie?

Ten eksperyment wymaga od dziecka odrobinę cierpliwości, ale dzieci są bardzo zafascynowane obserwowaniem barwiącej się ligniny oraz przemieszczania jej do kolejnych szklanek. Jest to zabawa z dzieckiem, która pobudza ciekawość i pokazuje, że nauka nie jest nudna.

Pomalujemy?

Znalezienie dziecka, które nie lubi malować naprawdę nie jest łatwe. Kto jednak powiedział, że malować można tylko na kartce papieru? A może tak malowanie solą?

Kreatywna zabawa z dzieckiem polega na tym, by pokazać, jak najwięcej niecodziennych rozwiązań. Malowanie na soli nie jest wymagające i poradzi sobie z tym dziecko w wieku przedszkolnym. Wystarczy sól, pipeta oraz kilka barwników spożywczych. Jest to świetna zabawa z dzieckiem rozwijająca umiejętności małej motoryki, które w późniejszym czasie ułatwią dziecku naukę pisania.

Pomysłów na zabawy, które oparte są na malowaniu można wykorzystać mnóstwo. Makaronowe muszelki mogą zostać kolorowymi rybkami morskimi, a wata przyklejona na szybę groźną, deszczową chmurą (tu warto wykorzystać spryskiwacz do kwiatów). Plastikowe figurki zwierzątek, ustawione na kartce papieru, są świetne, by je odrysowywać.

Trochę ruchu dla zdrowia

Małe dzieci mają niesamowite pokłady energii. Spędzając czas w domu warto zorganizować zabawy, które pozwolą spożytkować chociaż odrobinę tej aktywności.

Świetną formą ruchu dla małych dzieci jest zabawa w „kelnera”. Wystarczy talerzyk plastikowy, na którym położymy kilka piłeczek. Dziecko musi przejść z talerzykiem wyznaczony dystans. Mając pod opieką kilkoro dzieci można zrobić zawody sztafety.

Dzieci uwielbiają tory przeszkód. Taką zabawę bez problemu można zaaranżować w domu używając do tego codziennych sprzętów. Przejście pod krzesłem, wrzucanie piłki do kosza na śmieci, pokonanie slalomu, czy skoki przez szarfy to wielka frajda.

Dzieci nie lubią nudy, chociaż i ona jest czasami pożyteczna. Spędzając jednak czas z dzieckiem warto zaaranżować zabawy z dziećmi, które pozwolą naszym pociechom rozwijać swoje zdolności, poznawać ciekawy świat, czy zwiększać umiejętności ruchowe.

Źródło: https://www.familion.pl/dziecko/zabawa-z-dzieckiem-dlaczego-rodzicielstwo-powinno-byc-wymowka-do-zabawy

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.