DietaNajnowszeSuper Wygląd

Jak szybko schudnąć, i utrzymać ten efekt? Z brzucha, ud i bez efektu jo-jo.

Jak szybko schudnąć, i utrzymać ten efekt? Z brzucha, ud i bez efektu jo-jo. 1
33.6Kodsłon

Oto skuteczny sposób „błyskawicznego spalania tkanki tłuszczowej” dla każdego, kto jest niezadowolony ze swojej sylwetki. Tak skuteczny, że nawet stosowany  przez kulturystów na całym świecie. Dzięki nim możesz prawie od razu spalać tłuszcz i schudnąć.

Ale nie ma tu żadnych magicznych pigułek, drastycznych diet i ćwiczeń. To tak prosta metoda, że większość ludzi ją ignoruje. Gwarantuje spalenie tkanki tłuszczowej, ale trzeba ją zastosować. Zacznij, a zobaczysz jak szybko zaczniesz tracić na wadze i osiągniesz wymarzoną sylwetkę. 

Dlaczego ten sposób chudnięcia jest skuteczny?

Zastanów się przez chwilę… Jak wyglądają Ci kulturyści, którzy wychodzą na scenę?

No powiesz pewnie „STRASZNIE”.

Mało osób wie, że taki wygląd jest efektem tak zwanej „redukcji” tkanki tłuszczowej. Czy wiesz, że w chwili wyjścia na scenę ONI mają zaledwie kilka procent tłuszczu na sobie. W granicach 5-9 %. Są to drastycznie niskie ilości tkanki tłuszczowej. Dlatego widać dobrze wtedy te wszystkie mięśnie.

Niektóre kobiety, które pytałem o wygląd kulturystów wychodzących na scenę mówią, że to strasznie wygląda. Gdzie normalny „chudzinka”: w przypadku mężczyzn ma 10-15% tłuszczu, a w przypadku kobiet 15-20% . Taki z brzuszkiem facet ma już 20-30% tłuszczu. A Ci naprawdę otyli sięgają nawet 40%. A oni mają 5-9%!

Co takiego robią kulturyści, by tak wyglądać?

W tym artykule pokaże Ci nowy, i banalnie prosty sposób na smukłą sylwetkę. Jak poznasz i zastosujesz tą metodę. Przestaniesz się wstydzić swojego ciała i swojego wyglądu. A zaczniesz je śmiało pokazywać i zaczniesz się chwalić ładną i smukłą sylwetką. Zyskasz młodzieńczy wygląd, wigor i fantastyczne poczucie. Znowu zaczniesz podobać się facetom. 

Co do kulturystów. Nie namawiam Cię, byś TY wyglądała tak, jak oni( bo to Cię raczej nie interesuje).

Tylko namawiam Cię do wykorzystania jednego, ze skutecznych sposobów, palenia tanki tłuszczowej wykorzystywany przez nich. Oni tym sposobem osiągają bardzo niski poziom tłuszczu, wręcz niezdrowy dla organizmu.

Ty skorzystaj z tego sposobu, by osiągnąć sylwetkę taką, jaką pragniesz mieć. Myślę, że w Twoim przypadku wystarczy już mieć płaski brzuch i chude uda.

By wyglądać tak, jak Ty tego pragniesz. Wystarczy stosować ten jeden prosty system. Taki sam jaki wykorzystują kulturyści.

Cała prawda o wszystkich dietach.

Hej, jak myślisz. Czym jest tak naprawdę dieta? No, bo nie wiem czy Ty się kiedyś nad tym zastanawiałaś? Nie siedzę w dietach ale myślę, że 91% wszystkich diet sprowadza się do jednej z tych kategorii:

-Jeść mniej.

-Jeść zdrowiej.

-Jeść bardzoooo małoooo.

-Nie jeść.

Mam rację? A no tak, do tego jeszcze można dodać różne ćwiczenia fizyczne.

Wracając do diet. Tak patrzę sobie właśnie na Dietę kopenhaską (czy jak to tam zwał). Zalicza się ona do tej ostatniej grupy „nie jeść”. Pamiętam jak jeszcze na studiach mieszkałem z dwiema koleżankami na stancji. One tą dietę stosowały(dietę na k). W te 13 dni zjadły mniej od tego, co ja jem w 2 dni:)).

Tak, rzeczywiście schudły. Nawet 4-5 KG. (Paulinka i Justynka pozdrawiam Was jeśli czytacie te słowa). Jednak po miesiącu wróciły One do swojego stanu poprzedniego. A nawet doznały efektu jo-jo. I ważyły jeszcze więcej niż przed odchudzaniem ( uuuu teraz mi się oberwie). 

Jakie wnioski można z tego wyciągnąć? Wszystkie te diety są skuteczne, jednak nie powodują one żadnych trwałych zmian. Jedyne co można osiągnąć to strata zdrowa. Tak. pamiętam jak Justynka, była w dwóch ostatnich dniach blada i naprawdę źle wyglądała. Ta dieta ją normalnie wyniszczyła. Jej organizm, no i psychikę.

Dobrze skoro wiesz już, że diety nie działają tak jak byśmy tego chcieli. To czy istnieje sposób, by szybko schudnąć i cieszyć się zdrową sylwetką?

Tak istnieje, i jest to dość prosty sposób. By zrzucić wreszcie te zbędne kilogramy. I ten sposób, właśnie stosują co niektórzy kulturyści.

FUNDAMENTY wspaniałej sylwetki.

Chcę byś teraz zrozumiała fundamenty. Dzięki temu dowiesz się jak szybko schudnąć, dlaczego chudniemy i dlaczego tyjemy? I co tak naprawdę się za tym kryje?

Pamiętasz jeszcze kulturystów? Co więc oni robią, by schodzić do tak drastycznego poziomu tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu masy mięśniowej?

Otóż cała tajemnica tkwi w kaloriach i makroskładnikach. O co tutaj chodzi? Każdy człowiek ma pewną pulę kaloryczną w ciągu dnia. Ty też masz pewną pulę kaloryczną. Pomogę Ci ją odkryć. Od tego właśnie zależy Twoja sylwetka. Jeśli przekraczasz ten poziom- to tyjesz… Jeśli jesteś poniżej poziomu-chudniesz. Proste? Ta pula zależy od dwóch składowych. 

Masy ciała i aktywności w ciągu dnia.

Tajemnica dietetyków. Teraz dietetycy będą na mnie źli(niech będą). Bo jedyne co oni robią w 80% to właśnie wyliczają Ci Twoje dzienne zapotrzebowanie i do tego ustalają Ci dietę. Rozumiesz? 

Jak wyliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Jest na to kilka wzorów. Jednak ja wybieram zawsze ten najłatwiejszy. Gdzie jest mało liczenia. Wzór wygląda tak (liczba godzin w ciągu doby X twoja waga X współczynnik aktywności)

  1. Liczba godzin- zawsze 24.
  2. Twoja waga- wiadomo.
  3. Współczynnik aktywności. -Tutaj małe wyjaśnienie o co chodzi z tym współczynnikiem.

Ten współczynnik wacha się od 1 do 1,5. I jego wartość zależna jest od tego jaką mamy aktywność fizyczną w ciągu dnia, gdzie pracujemy, czy ćwiczymy i takie tam.

Z resztą sama zobacz:

1,0 – niska aktywność fizyczna i  brak ćwiczeń, siedzący tryb życia w pracy i w samochodzie.

1,1 – 1,2 – średnia aktywność fizyczna, bo ćwiczenia 3 razy w tygodniu, poza tym siedzący tryb życia w pracy i w samochodzie.

1,3 – 1,4 – wysoka aktywność fizyczna: czyli codzienne ćwiczenia plus praca „na nogach”,

1,5 – bardzo wysoka aktywność fizyczna: czyli codzienne intensywne ćwiczenia plus praca fizyczna.

3 Przykłady obliczeń dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Pierwszy: na przykładzie kobiety ważącej 60 kg, która pracuje w biurze i ma bardzo mało ruchu. Wykonuję te proste obliczenia: 24x60x1,1= 1584 kcal. Oznacza to, że taka kobieta powinna jeść, nie więcej w ciągu dnia niż 1600 kcal.

Drugi: Kobieta, która waży 60 kg, jednak pracuje jako kierownik sklepu spożywczego i jest ciągle w ruchu. 24x60x1,3= 1872 kcal. Zauważ, że wzrost aktywności przy tej samej wadze zwiększa dzienną pulę kaloryczną. Oznacza, to że ta kobieta powinna jeść nie więcej w ciągu dnia niż 1900 kcal.

Trzeci: Dlaczego niektórzy jedzą i jedzą… i nie tyją. Oto odpowiedź. Mężczyzna ważący 80 KG ćwiczący i pracujący fizycznie. 24x80x1,5 = 2880 kcal. Jak widzisz liczby nie kłamią, a taka osoba musi naprawdę dużo zjeść, by przytyć. Prawie 3000 kcal. To bardzo dużo. (no może nie dla każdego:))

Ja robię jeszcze z tym mały zabieg. Bo jesteśmy tylko ludźmi. I czasami zdarzy się wyjść na miasto i przekroczyć dzienną pulę kalorii. Dlatego bilans liczę na podstawie tygodnia. Bo mamy taki dzień gdzie przez przykładowo 6 dni nie przekraczamy tej puli. A w 7 dzień pójdziemy gdzieś do znajomych, czy zjemy coś za dużo. Zobacz jak to wygląda:

 

dni

KCAL

ILE RZECZYWISĆE

PONIEDZIAŁEK

1900

1560

WTOREK

1900

1400

ŚRODA

1900

1000

CZWARTEK

1900

1700

PIĄTEK

1900

1900

SOBOTA

1900

1570

NIEDZIELA

1900

2500

 

 

 

SUMA

13300

11630

Dlatego na bilans patrzę w ramach całego tygodnia a nie całego dnia. Zobacz, zjadłem w niedzielę o wiele za dużo…. A i tak chudnę:) Ile zyskałem w ciągu tygodnia? Zjadłem jakieś 2000 kcal mniej niż powinienem…

Jak myślisz skąd nasz organizm weźmie sobie te zaległości?

Domyślasz się? BRAWO! z naszego tłuszczu. W ten sposób chudniemy.  

WNIOSKI

  1. Chcesz schudnąć? Obetnij kalorie. Czyli jedz mniej niż potrzebujesz. PROSTE?
  2. Każdy deficyt kaloryczny powoduje chudnięcie. A każdy nadmiar powoduje tycie.
  3. Prawie każda dieta opiera się o DRASTYCZNE zmniejszenie ilości spożywanych kcal. (dlatego na diecie tak szybko chudniemy co jest bardzoooo niezdrowe).

ZADANIE!!!!

Teraz Ty oblicz swoje zapotrzebowanie. A ja zaraz Ci opowiem, co dalej z tym zrobić.

Znasz już wzór? do dzieła!!!!! 

Ile Ci tam wyszło?

No….. oblicz. TAKA PROSTA MATEMATYKA. (24 X Twoja waga X współczynnik aktywności).

Już….?

Co dalej z tym zrobić, by zacząć chudnąć? 

Jeśli wyszło Ci, że Twoje dzienne zapotrzebowanie wynosi(przykładowo. 2000 kcal). I chcesz szybko schudnąć, obetnij na początek 200-300 kcal. Czyli wejdź na tzw. DEFICYT kaloryczny. Ustal, że nie przekroczysz 1700 kcal dziennie.

Teraz trzeba to jakoś wdrożyć w życie, by wiedzieć ile się zjadło w ciągu dnia i nie przekraczać swojego zapotrzebowania dziennego. Dlatego trzeba liczyć kalorie. Nie ma innej opcji. By to zmierzyć. 

To NIE jest reklama. By to robić, ja osobiście korzystam z tego serwisu i go polecam-> http://www.myfitnesspal.com/ (tak serwis jest po angielsku, ale jest banalnie prosty w obsłudze, korzysta z tego wielu Polaków dlatego jest tam większość Polskich produktów)

Wchodzisz,  zakładasz konto.

Następnie podajesz informacje o swoich liczbach 🙂 Waga, wzrost, wiek, Cel jaki chcesz osiągnąć.

Ja to robię w ustawieniach. Na poniższym przykładzie. Ustalam sobie parametry: 1700 kcal, 50% węglowodanów, 30% białka, 20% tłuszczy. 

myfitnessmypal ustawienia

Jak ustawisz wszystko prawidłowo. To powinna Ci się zmienić wartość. OD teraz, za każdym razem jak coś JESZ ważysz i dodajesz do Twojego myfitnesspal. 

By dodać jedzenie: Klikasz Add Food.

myfitnessmypal dodawanie posiłków

Następnie znowu: Add Food.

myfitnessmypal dodawanie posiłków2

Wpisujesz w wyszukiwarkę (1) produkt, który zjadłaś. Klikasz (2) Search. Wybierasz produkt z listy(3). Ustalasz wagę, jedzenia(4). I na końcu klikasz: Add Food To Diary.myfitnessmypal dodawanie posiłków3

Tak na końcu wygląda, przykładowy dzień jedzenia. Jak widzisz. Nie wszystkie makroskładniki się zgadzają. Bo nigdy, nie uda Ci się tak zjeść, by na końcu było wszystko idealnie. Bo świat nie jest idealny. Najważniejsze, myślę. To nie przekraczać kalorii no i tłuszczy🙂myfitnessmypal podsumowanie posiłków

Jak widzisz chudnięcie w ten sposób jest dość proste. I naprawdę to działa. Zaufaj mi. Zobacz coś niezwykłego na tym screenie. W tym dniu pomimo, że zjadłem sobie tego małego kebaba(250g). To i tak chudnę.

GENIALNE co nie?

BARDZO WAŻNE: Zauważ, że zjedzenie czegoś więcej, podjadanie… (200-300 kcal) Spowoduje, że nie będziesz chudnąć. Dlatego jest to tak bardzo ważne, by się tego ściśle trzymać! Ta dieta nie zadziała nigdy jeśli będziesz podjadać!

Jak naprawdę szybko schudnąć, dodając do tego wszystkiego jeden mały element?

Pamiętasz jeszcze co napisałem o tym bilansie kalorycznym? „Każdy ma pewny pułap kalorii, który może zjeść w ciągu dnia”

Dlaczego to piszę?

Bo mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Można ten pułap świadomie zwiększać. I to w bardzo prosty sposób. Co to za sposób? Każda dodatkowa porcja ruchu spala kalorie. Co to oznacza dla naszego bilansu? Jeśli Twoje zapotrzebowanie, wynosi 2200 kacal. A Ty postanowiłaś jeść mniej czyli 1900 kacal. I jeszcze chcesz przyśpieszyć chudnięcie. To dodaj do tego porcję ruchu. Zobacz sama ile spalisz kalorii wykonując w ciągu godziny różne czynności > >.  Dzięki temu zwiększy się Twoja pula kaloryczna. Dodatkowe spalenie 500 kcal. Powoduje zwiększenie zapotrzebowania z 2200 do 2700 kcal.

Oznacza to tylko jedno. Jeśli będziesz jeść na poziomie 1900kcal i  dodasz do tego ruch. To dziennie możesz jeść o  500-800 kcal mniej, niż potrzebuje Twój organizm. Co oznacza tylko jedno. Będziesz tracić na wadze bardzo szybko. (pamiętaj o zdrowym odchudzaniu, tygodniowo nie powinnaś tracić więcej niż 1% masy ciała)

Pamiętasz tabelkę? Dodałem tutaj aktywność fizyczną w ciągu dnia. W moim przypadku jest to siłownia w poniedziałki, środy i piątki. 

 

dni

KCAL

ILE RZECZYWISĆE

PONIEDZIAŁEK

1900+500

1560

WTOREK

1900

1400

ŚRODA

1900+500

1000

CZWARTEK

1900

1700

PIĄTEK

1900+500

1900

SOBOTA

1900

1570

NIEDZIELA

1900

2500

 

 

 

SUMA

14800

11630

Dzięki dodaniu ruchu do swojego planu tygodnia. I trzymaniu się swoich kalorii. Chudniemy bardzo szybko. Wręcz błyskawicznie. Poprzednio różnica wynosiła 2000 kcal. A teraz różnica wynosi ponad 3000 kcal. Deficyt 3100 kcal tygodniowo da Ci bardzo szybko wymarzoną sylwetkę. Zaufaj mi i to zastosuj na sobie. 

Jak już osiągniesz wymarzoną sylwetkę, to ciągle licz sobie te kalorie. W ten sposób, już nigdy nie wrócisz do swojej złej sylwetki. Koniec. To jest właśnie taki banalny sposób stosowany przez kulturystów i przeze mnie. 

BARDZO WAŻNE. Jest jeden warunek, by schudnąć tym sposobem. Po prostu go zastosuj. Bo jak nigdy tego nie wdrożysz w życie. To nigdy ostatecznie nie schudniesz. Dlatego jeśli jeszcze nie wykonałaś zadań. To teraz pozostawiłem krótką ściągawkę. Jak to zrobić krok po korku, by szybko schudnąć. A Ty teraz zabierz się do działania.

Zadanie.

1. Zmierz swoje ciało: waga i obwody (uda, brzuch, klatka piersiowa, ręce). Zrób sobie zdjęcie. 

2. Oblicz swoje obecne zapotrzebowanie kaloryczne.

3. Obetnij 300 kcal. 

4. Ustal czy wykonujesz jakiś dodatkowy ruch w ciągu tygodnia( spacer, rower, gra, sprzątanie).

5. Codziennie waż jedzenie i licz kalorie. 

6. Mierz swoje postępy. Po tygodniu sprawdź, czy schudłaś. (Jeśli nie to jeszcze obetnij 100-200 kcal lub dodaj aktywność fizyczną w ciągu dnia. 

7. Zobacz jak szybko schudłaś. 

Masz jakieś pytania, sugestie? Chcesz pochwalić się wynikami? 

Pisz śmiało w komentarzach. A także podziel się z osobami, którym może ten artykuł naprawdę pomóc. 

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.