NajnowszePodróżeStyl życia

Wakacje za granicą na które stać każdego z nas !

Wakacje za granicą na które stać każdego z nas ! 1
3.97Kodsłon

 

Martwisz się, że w tym roku, że nie odłożyłeś wystarczającej sumy by zafundować sobie wakacje w wymarzonej Barcelonie, Portugalii czy w Paryżu? A może po prostu chciałbyś na kilka dni wyjechać ze swojego miasta i pobyć w innym miejscu ale w swoim kraju ? lecz Twoje pobory nie pozwalają na spędzenie urlopu w ten sposób?

Pamiętaj! Nie ma rzeczy niemożliwych! Wystarczy dobrze ruszyć głową i już dziś zająć się planowaniem aby za kilka tygodni zabrać swoją rodzinę na wyśniony wypoczynek wydając przy tym naprawdę niewielkie pieniądze. Cała rzecz leży w organizacji, więc do dzieła!

Miejsce

Planując urlop najpierw zastanówmy się jakie miejsca chcielibyśmy zwiedzić. Może to być podróż po całej europie, możemy też wybrać jedno konkretne miejsce. Pamiętajmy aby zorientować co w danym mieście jest warte zwiedzenia i zrobić listę owych miejsc. Warto bowiem spędzać czas aktywnie, by mieć co wspominać aż do kolejnego wyjazdu. Należy uwzględnić w planie wyjazdu czas jaki zamierzamy spędzić na zwiedzaniu, zabawie, leniuchowaniu no i oczywiście doliczyć szacowane godziny dojazdu i powrotu.

Transport

Gdy wiemy już gdzie się wybieramy i co chcemy zobaczyć nadszedł czas na wybór środka transportu. Podróż prywatnym autem jest dość drogą inicjatywą, szczególnie w dobie rosnących wciąż cen paliwa. Podróż dobrze wyposażonym autokarem? Czemu nie. Ostatnimi czasy rośnie liczba przewoźników którzy za naprawdę niewielką cenę oferują przejazd autobusem w dobrych warunkach. Należy jednak zorientować się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem jakie trasy są obsługiwane.

Najlepiej zajrzeć na stronę internetową przewoźnika gdzie można będzie zarezerwować, bądź od razu zakupić bilety. Jeżeli natomiast marzy nam się podróż samolotem, lecz uważamy, ze jest ona poza naszym zasięgiem finansowym? Nic bardziej mylnego. W sieci pełno jest ofert tanich linii lotniczych które oferują bilety „last minute”. Do Barcelony możemy polecieć już od 8 złotych, musimy tylko wykazać się sprytem i czyhać na najlepsze oferty. Pamiętajmy jednak, by do każdego przelotu doliczyć lotniskową opłatę transakcyjną (około 100 zł).

Jeżeli natomiast mamy ochotę w naszą wymarzoną podróż wybrać się autem zarejestrujmy się w internetowym serwisie który przedstawia oferty kierowców wybierających się w konkretne miejsca i mogących zabrać ze sobą pasażerów za dosłownie „parę złotych”. W takim serwisie sami wybieramy datę i miejsce wyjazdu, ilość osób i maksymalna cenę jaką możemy zapłacić, zaś w odpowiedzi uzyskujemy aktywne oferty użytkowników spełniające nasze kryteria. Wystarczy tylko zgłosić chęć wyjazdu i „dogadać” szczegóły.

Tym sposobem mamy już transport na nasza wycieczkę, który nie nadwyręża naszego portfela, bo przecież o to właśnie chodziło. Jesteśmy w połowie drogi w planowaniu wyjazdu.

Nocleg

Równie ważnym jak przejazd jest nocleg. Jeżeli mamy tendencję do luksusu i potrzebujemy pięciogwiazdkowego hotelu o oszczędności nie ma mowy, jeśli natomiast nie boimy się nocowania „pod chmurką” możemy śmiało wybrać namiot. Pamiętajmy jednak, by zasięgnąć informacji na temat dostępności pól namiotowych w okolicy w której mamy przebywać. Większość tego typu miejsc jest płatna, a więc oceniania budżet na wycieczkę uwzględnijmy również te wydatki. Jeśli natomiast nie jesteśmy zwolennikami „namiotowania” i nie wyobrażamy sobie jedzenia z puszki jest też inne, wygodniejsze rozwiązanie.

Tutaj również z pomocą przychodzą nam serwisy internetowe skonstruowane z myślą o niskobudżetowych podróżach. Jest to tzw. „hosting”, czyli nocleg u oferujących się na stronie internetowej gospodarzy. Nocleg jest całkowicie bezpłatny. Wiele młodych ludzi oferuje swoją własną „kanapę” oraz pomoc w zwiedzaniu i miłe towarzystwo.

Na portalu rejestrujemy się by znaleźć nocleg w każdym miejscu świata, ale również możemy zaoferować gościnę w naszym domu podróżującym którzy za cel obrali miejscowość w której zamieszkujemy. „Hosting” opiera się na życzliwości i gościnności ludzi na całym świecie, dlatego jest tak popularny korzystają z niego nie tylko młodzi ludzie, ale także rodziny z dziećmi pragnący za niewielka cenę zwiedzić świat.

Powrót ekonomiczny

Nasza wycieczka jest już niemalże „dopięta na ostatni guzik”. Jest jeszcze jedna rzecz o której musimy pomyśleć, a mianowicie powrót z upragnionego urlopu. Aby droga powrotna była równie ekonomiczna jak przyjazd powinniśmy skorzystać z wyżej wymienionych rad dotyczących dotarcia do miejsca pobytu. Teraz możemy wreszcie zacząć pakowanie.

 

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.