NajnowszeSport

Odkrywanie świata za pomocą nordic walking

Odkrywanie świata za pomocą nordic walking 1
foto by: Lars Plougmann
5.01Kodsłon

 

Przychodzi taki dzień, że mamy ochotę na zmianę w swoim życiu. Jeśli zmiana ma dotyczyć naszego dotychczasowego trybu życia, często zaczynamy od diety i ćwiczeń. Jeśli już zdecydujemy, że chcemy uprawiać jakąś dyscyplinę sportową z pomocą może przyjść nordic walking. Dzięki niej możemy z powodzeniem poprawić nasze zdrowie, kondycję, krążenie i dobre samopoczucie. Aby zacząć wystarczy zakupić kije nordic walking i… właściwie tyle. Potem możemy ruszać do parku, nad jezioro lub w każde inne miejsce do którego lubimy spacerować. Dzięki nordic walking możemy poznać nowych ludzi, nowe miejsca, albo po prostu odkryć na nowo te stare, znane nam od dawna.

Jak prawidłowo chodzić z kijkami do nordic walking?

Gdy już mamy zakupione kijki do tego typu chodzenia należy zapoznać się z technikami , które pomogą prawidłowo wykonywać ćwiczenie .

1. sylwetka prosta ( brzuch wciągnięty , głowa prosto prze siebie)

2. kroki mają być długie by mięśnie rozciągały się

3. zaczynamy od lewej nogi , prawej ręki i na odwrót

    (prawa noga lewa ręka)

4. idąc ręce mają być rozluźnione i nie można zginać ich w łokciu

5. stopy mają być stawiane od pięty do wybicia się z palców

 

Kije nordic walking mogą z powodzeniem pomóc ludziom starszym u których częściej niż u młodszych mogą występować problemy ze stawami. Nie ma potrzeby rezygnować ze spacerów skoro można sobie pomóc i nie pozbawiać się przyjemności wychodzenia z domowych pieleszy. Kijki zapewnią komfortowe odciążenie kręgosłupa i kolan dlatego dolegliwości nie będą tak intensywne. Dzięki temu dłużej pozostaniemy w dobrej kondycji, zdrowiu i samopoczuciu. A kto wie? Może poznamy na trasie kogoś wyjątkowego?

 

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.