NajnowszePodróże

Podróż na Kubę – przydatne wskazówki dla turysty

Podróż na Kubę - przydatne wskazówki dla turysty 1
2.86Kodsłon

 

Wyjazd na Kubę to nie tylko podróż w egzotyczne miejsce, zwiedzanie zabytków czy zabawa do białego rana przy rytmach kubańskiej muzyki. Wybierając się na wakacje do tego państwa musimy przede wszystkim dobrze się spakować oraz pamiętać o tym, by przed powrotem do domu zaopatrzyć się w wartościowe pamiątki dla siebie i rodziny.

Istotną informacją dla osób, które mają zamiar wyjechać na Kubę jest to, że tamtejsze gniazdka elektryczne różnią od europejskich. Aby bez komplikacji korzystać z zabranych przez nas sprzętów elektronicznych warto zaopatrzyć się w przejściówkę, która umożliwi nam podłączenie się do kubańskiego źródła zasilania.

Pomimo, że miejsce to odwiedza kilka tysięcy turystów rocznie, na Kubie panuje bieda. Dostęp do artykułów codziennego użytku, żywności, czy ubrań jest ograniczony. Cierpią na tym szczególnie dzieci, które nie mają zbyt wielu możliwości w doborze zabawek, a nawet artykułów szkolnych. Warto dlatego zabrać ze sobą długopisy, flamastry, maskotki, gumy do żucia czy cukierki. Kubańskie dzieci będą zadowolone z każdej ilości podarowanych im rzeczy.

Jednak nie tylko dzieci liczą na podarunki od turystów. Jeśli masz w domu niepotrzebne ubrania, kosmetyki czy inne akcesoria – chętnie przyjmą je Kubańczycy, którzy nie znajdą tego w swoich sklepach. Jeżeli możesz zostawiaj też napiwki, nawet najmniejsze kwoty ucieszą mieszkańców, którzy nie mogą liczyć na wysokie zarobki z wykonywanych przez siebie prac. Możesz też wspomóc kubańskich pracowników kupując ręcznie wykonywane przez nich przedmioty np. w biżuterię lub lalki.

Podróż na Kubę może być jedyną w życiu, warto zatem wygospodarować sobie czas oraz pieniądze na zakup pamiątek. Jeżeli jesteś miłośnikiem tytoniu pewnie zainteresują cię kubańskie cygara, jeśli zaś jesteś smakoszem lokalnych trunków na pewno nie przejdziesz obojętnie koło kubańskiego rumu, który znacznie różni się od tego, który możemy znaleźć w polskich sklepach. Jednak przed wylotem do domu upewnij się jakie ilości alkoholu lub cygar można wywieźć z kraju, by nie mieć problemów na lotnisku.

Jakie są najciekawsze miejsca na kubie?

Warto odwiedzić : Hawana(stolica), Santiago de Cuba(katedra), Trinidad(Plaza Mayor), Varadero, Banes, Camagüey, Cardenas, Guantanamo, Matanzas, Moron, Pinar del Rio.

Kiedy jechać na Kubę?

Najlepiej i bezpieczniej jest jechać na Kubę od grudnia do maja, ponieważ w innych miesiącach od maja do października możemy na trafić na deszczową pogodę. Ważne jest również to, że  od czerwca do października co roku tworzą się huragany tropikalne.

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.