Styl życiaZdrowie i uroda

Samotny? Już nie! 10 sposobów na pozbycie się lęku

samotność
9.61Kodsłon

Czy kiedykolwiek byłeś samotny w tłumie? Czy kiedykolwiek byłeś zadowolony z tego wszystkiego sam? Ja również. A ja też cierpiałem z powodu samotności. Co z tego wynika?

Samotność jest złożonym zjawiskiem psychicznym i emocjonalnym, które ma u podstaw potężne emocje, które dla dzieci mają wartość przetrwania. Wszyscy doświadczyliśmy pewnego porzucenia, choćby na krótki czas, i pamiętajmy o bolesnym i przerażającym uczuciu, które się z tym wiąże.

Ilekroć przypomina nam się to uczucie lub przewiduje się je w przyszłości, otrzymujemy podwójne cierpienie z powodu opuszczenia, które odczuwamy jako samotność. Może się to zdarzyć wśród tłumu przyjaciół, a nawet po zakochaniu się. Może to być dość mylące i może zniechęcać do działania, jeśli nie wiesz, co się dzieje.

Oto jak walczyć z samotnością, rozpoznając, czym jest i radzić sobie z nią w najzdrowszy sposób.

  1. Uświadom sobie, że samotność jest uczuciem, a nie faktem.

Kiedy czujesz się samotny, to dlatego, że coś wyzwoliło pamięć o tym uczuciu, a nie dlatego, że jesteś odizolowany i sam. Mózg jest zaprojektowany tak, aby zwracać uwagę na ból i niebezpieczeństwo, a to obejmuje bolesne przerażające uczucia, dlatego samotność przyciąga naszą uwagę.

Ale wtedy mózg próbuje nadać uczuciu sens. Dlaczego tak się czuję? Czy dlatego, że nikt mnie nie kocha? Bo jestem przegranym? Ponieważ wszystkie one mają znaczenie? Teorie o tym, dlaczego czujesz się samotny, mogą być mylone z faktami. Wtedy staje się większym problemem, więc po prostu zdaj sobie sprawę, że masz to uczucie i zaakceptuj je bez przesadnej reakcji.

  1. Sięgnij do środka, ponieważ samotność jest bolesna i może wprowadzać Cię w błąd, myśląc, że jesteś wyrzutkiem.

Możesz zareagować wycofując się w siebie, swoje myśli i samotne uczucia, a to nie jest pomocne. Oczekiwanie samotności może w najlepszym razie zmotywować nas do nawiązania i pielęgnowania przyjaźni, co jest najzdrowsze, jeśli jesteś smutny i sam.

Kiedy jesteś dzieckiem, a Twój smutek sprawia, że płaczesz, możesz wywołać pocieszającą reakcję innych. Jeśli jesteś dorosły, nie.

  1. Zauważ swoje samobójcze myśli.

Często tworzymy opowieści skoncentrowane na sobie, aby wyjaśnić nasze uczucia, kiedy jesteśmy młodzi, i nie jest niczym niezwykłym, że dzieci zakładają, że coś z nimi jest nie tak, jeśli nie są szczęśliwe. Jeśli są samotne i smutne, dzieci mogą zakładać, że inni ludzie ich nie lubią, gdy rzadko się to zdarza.

Ofiary mobbingu mogą mieć sympatyków i przyjaciół, ale często nie zdają sobie z tego sprawy, ponieważ wstyd i samotność przyciągają większą uwagę. Zwykłe założenia dotyczące statusu społecznego trwają w dorosłości i jeśli szukasz dowodów na to, że świat szokuje, zawsze możesz go znaleźć.

  1. Zrób plan walki z mentalnymi i emocjonalnymi nawykami samotności.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że masz do czynienia z uczuciem, możesz zrobić plan, aby nauczyć się jak walczyć z samotnością. Ponieważ zdrowa interakcja z przyjaciółmi jest dobra, postaraj się dotrzeć do innych, rozpocznij rozmowę nawet wtedy, gdy Twoja samotność i depresja mówią Ci, że tego nie chcesz.

Tak, to jest praca, ale warto, tak jak ćwiczenia są warte zachodu nawet wtedy, gdy czujesz się zmęczony lub leniwy.

  1. Skupiając się na potrzebach i uczuciach innych, zwracamy uwagę na nasze samotne myśli i uczucia.

Mogę iść ulicą, myśląc o sobie, samotności i beznadziejności tego wszystkiego, patrząc na chodnik i wzdychając na siebie. Albo mogę iść ulicą wdzięczny za różnorodność ludzi, z którymi dzielę się chodnikiem, po cichu życząc im dobrego zdrowia i szczęścia oraz uśmiechając się do każdej osoby, z którą się spotykam.

To ostatnie jest bardziej zabawne, choć czasami muszę sobie przypomnieć, że robię to celowo.

  1. Znajdź innych takich jak Ty.

W dzisiejszych czasach jest więcej narzędzi niż kiedykolwiek wcześniej, aby dowiedzieć się, gdzie zbierają się ludzie, abyście mogli spotkać się z tymi, którzy podzielają wasze zainteresowania. Ułatwia to identyfikację grup, z którymi będziesz miał coś wspólnego, naturalną podstawę do nawiązania przyjaźni.

  1. Zawsze pokazuj się, gdy spotykasz się z innymi.

Na pierwszym spotkaniu nie trzeba kandydować w wyborach prezydenckich. Ale trzeba się pojawić. Od 20 lat mówię innym, by ćwiczyli jogę i obiecuję, że uczynię to również samemu, ale poza okazjonalną, przypadkową ofertą jogi na odosobnieniu, nie zadałam sobie trudu, by znaleźć zajęcia, na które mogłabym uczęszczać regularnie jeszcze przed miesiącem.

Teraz cieszę się z tego i nie było to aż tak trudne. W moim telefonie zamieściłem przypomnienie o rezygnacji ze społeczeństwa zwlekającego.

  1. Bądźcie ciekawi, ale nie oczekujcie perfekcji ani oklasków.

Za każdym razem, gdy się pojawisz, jest to eksperyment mikro-przygody w więzi społecznej. Jeśli jesteś ciekawy i zainteresowany innymi, będą przyciągani do ciebie, ponieważ poświęcasz im uwagę. Więc w zamian zwróci pan na siebie uwagę.

Ciekawość innych odsuwa twoją uwagę od tych bolesnych uczuć, które mają skłonność do ukrywania się i podsycania.

  1. Dobroć to długa droga.

„Nie ma tu nikogo innego, jak tylko kurczaki”. Jest to jeden z moich ulubionych tekstów z serialu. Pod imponującymi fasadami wysokich budynków znajdują się te same emocje, z jakimi wszyscy się urodziliśmy. Gwiazdy również cierpią na strach i depresję na scenie.

Masz moc ofiarowania miłosiernej dobroci i hojności ducha wszystkim, z którymi się zetknąłeś. Nie jest to instynktowne, aby być miłym dla obcych lub ludzi, którzy się Ciebie boją. Jest to jednak kwestia wyboru.

Jest to wybór, którego Jezus i Gandhi użyli świadomie. Na dłuższą metę jest to zwycięski wybór. Alternatywa, będąc zbyt skąpym w stosunku do tych, których nie znasz dobrze, może zyskać reputację sknerusa.

  1. Bądź wytrwały, nawet jeśli dana grupa wydaje się być dla ciebie ślepym zaułkiem, spróbuj innej.

AA zalecają, aby wszyscy spróbowali sześciu różnych grup, aby znaleźć jedną, która najbardziej Ci odpowiada. Jeśli jesteś wytrwały, rzucając wyzwanie założeniom i uczuciom, które każą ci zrezygnować i pogodzić się z życiem samotności, a także pojawiać się i być ciekawym i miłym dla innych i coraz liczniejszych grup, kursy są na twoją korzyść.

A gdy masz przyjaciela lub przyjaciółkę, pielęgnuj te przyjaźnie z czasem i uwagą. Nie bądź zbyt ostrożny w tym, czy dajesz więcej niż na początku. Jeśli nawiążesz więcej przyjaźni, a niektórzy z nich są rówieśnikami, możesz spędzić więcej czasu z przyjaciółmi, którzy nagradzają Twoją przyjaźń.

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.