Podróże

Przewodnik po wyspach greckich

starożytna grecja
7.62Kodsłon

Przewodnik dla osób mających dostęp do informacji wiarygodnych po 10 najpopularniejszych greckich wyspach, zawierający najlepsze hotele, restauracje, rzeczy do zrobienia oraz sposób podróżowania tam i z powrotem.

Dlaczego warto jechać?

Inne sylwetki wyspy na horyzoncie, przezroczyste morze na piaszczystym lub kamienistym brzegu, przytulny bar na plaży kilka kroków dalej… dla wielu odwiedzających to najważniejsze elementy wakacji na wyspach greckich. Wybierz się jednak w głąb lądu, a znajdziesz tu nastrojowe wioski i klasztory, światowej klasy muzea i luźny styl życia, który w większości jest prowadzony publicznie.

Od przełomu tysiącleci, a tym bardziej po Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku, Grecja podniosła poprzeczkę swojej bazy noclegowej. Podczas gdy hotele w betonowych kasetach są wciąż bogate, niektóre z nich, w związku z kryzysem gospodarczym, zaprojektowały obecnie luksusowe hotele butikowe – często w realnych cenach. Jadalnia może okazać się objawieniem dla tych, którzy pamiętają korozyjne czerwonki i tłuste zapiekanki. Nastąpił powrót do dumy z regionalnych specjałów (w tym wina z tradycyjnych odmian winorośli), a bardziej staranne gotowanie w oparciu o doskonałe surowce, które zawsze były podstawą tawern sponsorowanych przez Greków, a nie turystów.

Odkryj starożytną Grecję

Odkryj piękno przyrody wysp Morza Egejskiego podczas ośmiodniowego rejsu na pokładzie małego statku Odysejskiego – idealny sposób dotarcia do mniej znanych klejnotów tego regionu. Wybierz jedną z wielu wycieczek, które ożywiają historyczne i archeologiczne atrakcje wysp. Prywatne rozmowy, pytania i odpowiedzi oraz całodzienna wycieczka do starożytnego muzeum archeologicznego Akrotiri i Santorini to tylko niektóre z cech trasy, która rozciąga się od zalanych słońcem brzegów Karpat do cienistych labiryntowych ulic i kościołów Mykonos w niebieskim stylu, a pomiędzy nimi wiele, wiele więcej.

Kiedy pojechać

Większość greckich wysp jest „otwarta dla biznesu” od Święta Wielkanocnego do połowy października; południowa Kreta i Rodos obejmują ten okres do końca października, chociaż Skiáthos i Korfu na północy zostały zamknięte kilka tygodni wcześniej. W przypadku korzystnych cen pokoi, lepszej obsługi tawerny i umiarkowanej pogody, w połowie maja i pod koniec czerwca, wszystkie miesiące września są najlepsze. W lipcu i sierpniu wszystko jest w pełni sprawne i morze się rozgrzewa, ale trzeba będzie zmagać się z tłumem albo intensywnym upałem, albo północnym wiatrem, który przez całe popołudnie burzy plaże. Na wyspach Jońskich wieje z północnego zachodu. Jedyne prawdziwe zimowe opcje to Kérkyra, Haniá lub Réthymno na Krecie i Hydra. Są wystarczająco duże, wystarczająco liczne, by pozostać wystarczająco bliskie Atenom, by utrzymać się.

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.