Zdrowie i uroda

Blondynki – jakie są ich tajemnice i sekrety?

blondynka
969odsłon

Często możemy spotkać się z opinią, że panowie wolą blondynki. Oczywiście trudno to jednoznacznie określić, ponieważ każdy mężczyzna ma własne preferencje i to nimi należy się kierować m.in. przy doborze życiowej partnerki, przyjaciółek czy też koleżanek. Kolor włosów rzuca się w oczy już na pierwszym spotkaniu, a włosy w kolorze blond mają w sobie coś przyciągającego. To właśnie z tego względu panowie są oczarowani takimi kobietami i chętnie umawiają się z nimi na randki. Blondynki robią dobre pierwsze wrażenie, chociaż jest z nimi związanych wiele różnych stereotypów. Warto je wszystkie dokładnie przeanalizować i samodzielnie stwierdzić, czy aby na pewno ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości. Blondynki podobają się młodszym, jak i starszym mężczyznom, dlatego trudno byłoby sobie bez nich poradzić we współczesnym świecie. 

Blondynki – jakie są w opinii mężczyzn?

Wielu mężczyzn uważa, że blondynki są przede wszystkim delikatne, uwodzicielskie, niewinne, temperamentne, godne zaufania, sympatyczne i uczciwe. Wzbudzają pożądanie, a to ze względu na swój rozrywkowy tryb życia i zwariowany charakter. Niekiedy uważa się, że blondynka wygląda młodziej od brunetki (jeśli obie panie znajdują się w tym samym wieku), chociaż dużo zależy m.in. od codziennej pielęgnacji, diety, itd. Nie oznacza to jednak, że brunetki stoją na straconej pozycji, ponieważ panowie wybierają je na żony, gdyż ich zdaniem są gotowe na poważny i stabilny związek, natomiast blondynka nie zawsze ma ochotę na założenie rodziny. Blondynka jest doskonałym materiałem na krótki związek i randkę, lecz ostateczny wpływ na to ma m.in. podejście zainteresowanego mężczyzny. Związku nie należy uzależniać od koloru włosów partnerki. 

Co prawda blondynki są delikatne, lecz wiele zależy od zaistniałej sytuacji. Potrafią stawiać na swoim i są zdecydowane oraz uparte. Zupełnie inaczej jest z brunetkami (szukają porozumienia i nie są uważane za niewinne kobietki), chociaż będzie to zależało od tego, na jaką konkretnie kobietę trafimy w życiu. Panowie lubią opiekować się blondynkami i chronić je przed rozmaitymi niebezpieczeństwami.

Jeśli chodzi o przeanalizowanie koloru włosów miejmy świadomość tego, że blond wskazuje na ufność oraz optymizm, ale czasami również na naiwność. Uważa się, że brunetki są rozważniejsze, lecz blondynki starają się z tym walczyć i pokazują mężczyznom, że są w błędzie. 

Najbardziej znane stereotypy dotyczące blondynek

Aktualnie możemy wyróżnić wiele różnych stereotypów, które dotyczą blondynek. Niektóre z nich są pozytywne, a inne negatywne. Warto byłoby podejść do tematu rzetelnie i postarać się zbadać je wszystkie, aby nie skrzywdzić w swoim życiu żadnej kobiety. Wśród najpopularniejszych stereotypów związanych z blondynkami znajdują się:

  • blondynki są głupie – powstało na ten temat wiele dowcipów oraz memów. Trudno jednak się z tym zgodzić, ponieważ wiele blondynek zaprzecza takiemu stereotypowi. To kobiety wykształcone, inteligentne, zaradne i odnajdujące się w codziennym życiu. Często dysponują wysokim IQ,
  • blondynki są rozrzutne – rozrzutność nie zależy od koloru włosów, lecz od charakteru i podejścia do życia. Istnieje na świecie wiele rozrzutnych blondynek i brunetek, a do tej grupy można zaliczyć również sporą grupę mężczyzn,
  • blondynki nie są zbyt bystre – ma to związek m.in. z tym, że nie umieją się odnaleźć w towarzystwie, nie rozumieją znaczenia pewnych słów i powagi sytuacji, itd. Ten stereotyp także można obalić, gdyż blondynki bardzo często są uważane za prawdziwe damy i doskonale wiedzą jak wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji.

W życiu nie warto kierować się stereotypami, ponieważ jak widać nie zawsze są prawdziwe. Lepiej podejść do sprawy indywidualnie, porozmawiać z poznaną blondynką i poznać jej charakter oraz zobaczyć, co konkretnie ma w głowie i jakie wartości reprezentuje na co dzień. Miejmy na uwadze to, że dowcipy o blondynkach nie należą zazwyczaj do przyjemnych i paniom może być przykro. Może się to negatywnie odbić na ich kondycji psychicznej, zdrowiu oraz samopoczuciu. Warto doceniać i szanować każdą kobietę, którą spotkamy w swoim życiu, a wyjdzie nam to na dobre.

blondynka na plaży

Jak blondynki są przedstawiane w filmach?

Blondynki często pojawiają się w polskich oraz zagranicznych filmach. Są w nich przedstawiane na wiele różnych sposobów. Niekiedy są urocze i łatwowierne, a innym razem perfidne i zawistne. W wielu produkcjach blondynki pomagają zwierzętom, są wrażliwe i delikatne, a do tego ciepłe, życzliwe i sympatyczne. Oczywiście są to tylko postacie w filmach, lecz można to odnieść do codziennego życia. Każda kobieta jest inna i trudno wyobrazić sobie jeden konkretny obraz blondynki. Lepiej wyrobić sobie na ten temat własne zdanie (na podstawie dotychczasowych doświadczeń) i nie kierować się w życiu opiniami innych osób.

Czy blondynki są uważane za bardzo atrakcyjne kobiety?

Nie da się ukryć, że blondynki są uważane przez panów za bardzo atrakcyjne kobiety. W blondynkach jest coś, co przykuwa naszą uwagę i chętnie umawiamy się z nimi na bliższe spotkania oraz randki. Oczywiście podobnie jest z brunetkami, które w opinii niektórych mężczyzn są lepszymi kandydatkami na żonę, ale uzależnijmy to od własnych preferencji. Uważamy, że blondynki są:

  • bardzo seksowne,
  • kruche,
  • zadbane,
  • drobne,
  • zmysłowe.

Z pewnością wszystkie te cechy wzbudzają męskie pożądanie. Coraz częściej jednak mężczyźni przykładają zdecydowanie większą wagę do tego, co kobieta sobą reprezentuje, a nie do tego, jaki ma kolor włosów. To właściwe podejście, ponieważ związek buduje się latami i blond włosy nie mają w tym zakresie większego znaczenia. Najważniejsze jest wzajemne zaufanie i uczucie, które połączy kobietę oraz mężczyznę.

Blondynki – krótkie podsumowanie

Najwyższa pora na krótkie podsumowanie artykułu o blondynkach. To kobiety, które podobają się młodszym, jak i nieco bardziej doświadczonym mężczyznom. W związku z tym warto poznać ich tajemnice oraz sekrety.

Blondynki w oczach wielu mężczyzn są uważane za niezwykle delikatne, uwodzicielskie, niewinne, godne zaufania, sympatyczne, uczciwe i temperamentne. Panowie lubią się nimi opiekować i chronić je przed wieloma niebezpieczeństwami. Niekiedy jednak uważamy, że lepszym materiałem na żonę są brunetki, gdyż są gotowe na poważny związek i stabilizację, a blondynki nie zawsze chcą zakładać rodziny i wybiera się je na randki lub krótki związek (brunetki są też rozważniejsze). Oczywiście trudno podejść do tego jednoznacznie, bo dużo będzie zależało od tego, na jaką kobietę trafimy w swoim życiu. Blond włosy kojarzą się nam z optymizmem i ufnością, ale też z naiwnością.

Możemy wyróżnić wiele stereotypów dotyczących blondynek, a wśród nich znajdują się np. te wskazujące na to, iż blondynki są głupie. Nie jest to prawda, gdyż blondynki często są wykształcone, inteligentne i dysponują wysokim IQ. Drugi stereotyp mówi o tym, że blondynki są rozrzutne. Trudno przyznać temu rację, gdyż rozrzutne są zarówno blondynki, jak i brunetki (podobnie, jak wielu panów). Ostatnim z popularniejszych stereotypów jest to, że blondynki są mało bystre, lecz miejmy na uwadze to, że blondynka nierzadko potrafi się odnaleźć w każdej sytuacji.

Dowcipy o blondynkach nie bywają zbyt przyjemne, dlatego musimy na nie uważać, gdyż można w ten sposób zrobić komuś przykrość i nadwyrężyć kobiecą kondycję psychiczną, zdrowie oraz samopoczucie. Każda kobieta zasługuje na męski szacunek, niezależnie od posiadanego koloru włosów. Co ważne blondynki bardzo często występują w polskich i zagranicznych filmach. Niekiedy są przedstawiane jako kobiety miłe i urocze, a innym razem perfidne i zawistne. Najczęściej jednak kochają zwierzęta, są pomocne, uczynne i wrażliwe.

Jeśli chodzi o to, czy blondynki są uważane za kobiety atrakcyjne, odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie TAK. Blondynka w oczach mężczyzny jest niezwykle seksowna, drobna, krucha, zmysłowa, zadbana i wzbudzająca pożądanie. Najważniejsze jest to, aby kobietę i mężczyznę połączyło silne uczucie i wzajemne zaufanie, a nie kolor włosów.

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.