Moda

Spinki do krawata – kiedy i jak je nosić?

spinki do krawata
9.72Kodsłon

Spinki do krawata to gadżety, które wywołują wiele dyskusji. Część osób docenia ich praktyczne i wizualne atuty, natomiast niektórzy nie wyobrażają sobie korzystania z takich akcesoriów. W jakich okolicznościach można je nosić i na co zwrócić uwagę, jeżeli korzysta się ze spinek?

Kiedy je nosić? 

Jest to element, który przez niektórych traktowany jest jako dodatkowa ozdoba, lecz przede wszystkim jest to bardzo praktyczny gadżet. Dzięki niemu można utrzymać krawat w jednym miejscu, bez obaw o jego przesunięcie się na bok czy wysunięcie się do przodu. Z tego względu okazuje się sporym udogodnieniem, gdyż krawat nie będzie przeszkadzał podczas tańca czy nie wpadnie do talerza podczas posiłku. W praktyce taka biżuteria jest zdecydowanie bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych niż w Europie, lecz także w tym rejonie wielu panów docenia zalety takiego rozwiązania. Spinek nie powinno się natomiast nosić jeżeli ma się na sobie kamizelkę, gdyż ta wystarczająco dobrze przytrzymuje krawat. Powinno się z nich także zrezygnować przy bardzo eleganckich okazjach, gdyż nawet najlepiej dobrane gadżety tego typu, obniżają formalność stroju. Z powodzeniem można je jednak stosować na co dzień oraz na wieczorne wydarzenia o mniej formalnym charakterze.

Jak dobrać długość spinek i w jaki sposób je nosić? 

Osoby, które chcą korzystać ze spinek do krawata muszą pamiętać o kilku kwestiach związanych z ich noszeniem. W przeciwnym razie okażą się mało praktycznie i będą źle wpływały na ogólny wizerunek. Spinki występują zwykle w formie wsuwanej lub zaciskowej, natomiast dobór rodzaju jest uzależniony jedynie od gustu. Spinka ma za zadanie uchwycić krawat oraz koszulkę, więc zawsze umieszcza się ją od prawej strony krawata. Jeśli chodzi o jej położenie to powinna się znajdować między dwoma guzikami koszuli, mniej więcej w połowie krawata – zwykle są to okolice splotu słonecznego lub tuż powyżej. Umieszczenie jej niżej lub wyżej sprawi, iż gadżet będzie gorzej pełnił swoją rolę, a do tego będzie zbytnio zwracał uwagę. Spinka ma być też ustawiona poziomo, gdyż ułożona pod skosem będzie wyglądała nazbyt nonszalancko. Bardzo ważną kwestią jest natomiast dobór odpowiedniej długości spinki. By prezentowała się dobrze nie może przechodzić przez cały krawat lub być od niego dłuższa. Nie powinna być również krótsza niż połowa jego szerokości – najlepiej jeżeli kończy się mniej więcej w 3/4 szerokości krawata. Oprócz tego należy również unikać łączenia wzorzystych krawatów z mocno zdobionymi spinkami.   

Ciekawe informacje na temat spinek do krawata również na stronie: https://stylowymag.pl/spinki-do-krawata-41279

Zostaw odpowiedź

livefree.pl
Autor nad autorami. Tajemniczy i mądry. Przeszedł już niejedno i ma ogromny bagaż doświadczeń, którymi chce dzielić się tutaj na portalu.